وزارت کشور به پوشش کارکنان ادارات ورود نمی کند


وزارت کشور به پوشش کارکنان ادارات ورود نمی کند

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
به دنبال انتشار خبری در رسانه‌ها مبنی بر «بازرسی از ادارات استانی و شهرستانی در حوزه عفاف و حجاب» سخنگوی وزارت کشور طی توضیحاتی، تأکید کرد که این بررسی‌ها، تنها اقدامات دستگاه‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی برای عفاف و حجاب را شامل می‌شود و این بررسی‌ها، به پوشش کارکنان این دستگاه‌ها ورود نمی‌کند.
کد مطلب : 38002
حرف نو، سیدسلمان سامانی گفت: به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگى، هر ساله اقدامات دستگاه‌های مختلف در زمینه صیانت از حقوق شهروندی در اداره‌ها، رضایت و تکریم ارباب رجوع و اقدامات در زمینه ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب در کشور از سوی وزارت کشور بررسی می‌شود.
 
وی، ملاک بررسی اقدامات همه دستگاه‌ها و نهادها را شاخص‌های تدوین شده از سوی مرکز امور اجتماعی وزارت کشور عنوان کرد و افزود: آنچه اکنون مطرح شده است، یعنی بررسی بحث پوشش و حجاب افراد در دستگاه‌ها، در دستور کار ما نیست.
 
سخنگوی وزارت کشور تأکید کرد: آنچه در دستور کار وزارت کشور است، به صورت مشخص رعایت حقوق شهروندی دستگاه‌ها، تکریم ارباب رجوع و رضایت‌مندی مردم از خدماتی است که از دستگاه دریافت می‌کنند که بررسی اقدامات دستگاه‌ها در ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب نیز از جمله این موارد است.
 
سامانی در پاسخ به اینکه «بنابراین به مسأله حجاب کارکنان دستگاه‌ها ورود نمی‌شود؟» افزود: خیر، این امر موضوع وزارت کشور نیست. براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حدود 9 سال است که این مسئولیت به وزارت کشور داده شده است و هر سال طبق برنامه زمان‌بندی شده‌ای، اقدامات دستگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سؤال که آیا «رویکردی وجود دارد که به دستگاه‌ها بگویید به صورت موردی حجاب افراد را بررسی کنند؟» اظهار کرد: ما صرفاً اقدامات دستگاه‌ها را برای فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب بررسی می‌کنیم، نه پوشش افراد را.
وی درباره گزارش نهایی ارزیابی‌ها نیز گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در چند سال اخیر در همه شاخص‌های مربوط به حقوق شهروندی، رضایت ارباب رجوع و اقدامات دستگاه‌ها برای ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب شاهد رشد قابل توجهی در شاخص‌ها و اقدامات دستگاه‌ها بوده‌ایم.
 
Share/Save/Bookmark