جلوگیری از طلاق ۱۰ هزار نفر از همسر زندانیان/ ۲۵۰۰ فرزند زندانیان در معرض اعتیاد بودند


جلوگیری از طلاق ۱۰ هزار نفر از همسر زندانیان/ ۲۵۰۰ فرزند زندانیان در معرض اعتیاد بودند

پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
رئیس سازمان زندانها گفت:سال گذشته کار شناسایی ۱۰هزار همسر زندانی که به علت زندانی شدن سرپرست خانواده، خواستار طلاق بودند انجام شد و از فروپاشی این خانواده ها با برگزاری کلاس های مشاوره جلو گیری شد.
کد مطلب : 38040
به گزارش حرف نو، اصغر جهانگیر درنوزدهمین جشن حمایت از خانواده زندانیان که امروز(چهارشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: اعتقاد داریم زندانی اگر خطا کرده و باید مجازات شود اما باید خانواده وی را از زندانی جدا کنیم .زمانی که فردی به زندان می رود مشکلاتی از جمله مشکلات معیشتی برای خانواده وی ایجاد می شود.

رئیس سازمان زندانها گفت: سال گذشته کار شناسایی 10هزار همسر زندانی که به علت زندانی شدن سرپرست خانواده، خواستار طلاق بودند انجام شد و از فروپاشی این خانواده ها با برگزاری کلاس های مشاوره جلو گیری شد.
جهانگیر افزود: همچنین سال گذشته
 2هزار و 500 فرزند زندانی که در معرض اعتیاد بودند شناسایی شدندکه با کمک نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد از سقوط انها جلوگیری شد و همچنین بیش از 700فرزند زندانی که ترک تحصیل کرده بودند تلاش شد که به مدارس بازگردند .
وی ادامه داد: در سال گذشته با تخصیص 12میلیارد تومان به خانواده زندانیان سعی کردیم بخشی از مشکلات انها حل شود و همچنین 825 خانواده زندانی که دارای مشکلات خاص مانند بیماری های خاص ، فرار از منزل فرزندان و زندانی شدن هم زمان والدین بودند شناسایی شدند و به مشکلات آنها رسیدگی شد .
رئیس سازمان زندانها بیان داشت: از دیگر اقدامات سال گذشته این بود که 202 انجمن حمایت از خانواده زندانیان تشکیل شد که در هفته 2مرتبه با خانوده زندانیان ملاقات دارند و با مشکلات خانواده ها از نزدیک آشنا می شوند و در تلاش برای حل آنها هستند و همچنین تشکیل مجمع حمایت از خانواده زندانیان از دیگر اقداماتی بود که سال گذشته انجام شد تا بحث خانواده زندانیان از خود زندانی جدا شود.

جهانگیر گفت: آمارها نشان می دهد 22 درصد زندانیان ملاقاتی ندارند. هر چند در ماه های اول ، ملاقات های زندانیان زیاد است اما با طولانی شدند زمان زندان، ملاقات ها کم می شود .زمانی که حمایت خانوده ها کم می شود زمینه قتل و اسیب های اجتماعی زیاد می شود لذا حمایت از خانواده زندانیان زمینه ایجاد این آسیب ها را کاهش می دهد.
Share/Save/Bookmark